Veľký Meder termálne kúpalisko THERMAL CORVINUS - Slovensko

Veľký Meder - okolie

Veľký Meder

Mesto Veľký Meder sa nachádza v južnom cípe Západného Slovenska. Do podvedomia širokej verejnosti doma aj v zahraničí sa dostalo vďaka termálnemu kúpalisku, ktoré ponúka 8 bazénov s termálnou liečivou vodou. Okrem autoturistiky mesto ponúka aj bohaté podmienky pre športové vyžitie.

Poloha a klíma

Veľký Meder leží v Podunajskej nížine, v juhovýchodnej časti Žitného ostrova. Mesto je situované medzi Komárnom a Dunajskou Stredou. Územie Veľkého Medera sa považuje za jednu z najteplejších oblastí Slovenska.

Turistické zaujímavosti - Termálne kúpalisko - Veľký Meder

Zaujímavý je najmä miestný rímskokatolícky kostol z 19. storočia, postavený na stredovekých základoch. Tiež je možné obdivovať aj neskoroklasicistickú kúriu z  2. polovice 19. storočia. Tunajšia termálna voda pramení z hĺbky 1500 m zo 2 vrtov, má veľmi priaznivé účinky pri kĺbových ochoreniach, bolestiach chrbta, únave svalov a celkovo prispieva k regenerácii organizmu.V letnej sezóne ponúka služby v štyroch bazénoch a celoročne v kombinovanom krytom bazéne. Krytý areál ponúka saunu, detský bazén, vírivý bazén, kaviareň a priestorné šatne. Celý areál kúpaliska je situovaný v lesoparku, ktorý ponúka výborné možnosti na prechádzky. Kapacita kúpaliska je 5500 osôb denne.

Veľký Meder - okolie

Veľký Meder má veľmi atraktívne okolie. V okolí je možné navštíviť vodné dielo Gabčíkovo alebo mesto Dunajská Streda, v ktorom sa nachádza Žitnoostrovské múzeum. To sídli v barokovom Žltom kaštieli, ktorý dal v 1. polovici 18. st. postaviť biskup Mikuláš Kondo. Zaujímavé je aj Komárno s námestím Európy a predovšetkým so starou pevnosťou. Zaujímavý je aj výlet do Ostrihomu. Mesto obklopuje aj prekrásna príroda, je možné navštíviť Číčovské mŕtve rameno a chránenú oblasť Dropie.

Poznáte termály Veľký Meder?
1) Ideálne miesto pre liečenie pohybového ústrojenstva.
2) Ideálne miesto pre cyklistov, rodiny s deťmi a dôchodcov. Najviac slnečních dní na Slovensku Vám vždy zpríjemní Vašu dovolenku vo Veľkom Mederi.
3) Jeden deň si odskočte na výlet do starobylého mesta Gyor, Komárno, navštívte blízke hlavné mestá Budapešť, Bratislava alebo Viedeň.
4) Pobyty, akcie a ubytovanie máte bez sprostredkovateľa za nejlepšie ceny.